Zdražování nějak přečkám, jsem skromná

  •  

Zdražování energií, potravin a léků tvrdě dopadá na seniory. Valorizace penzí lidem s nízkým důchodem příliš nepomáhá. Přesto je sedmaosmdesátiletá Miloslava Bálešová, která byla vůbec první Babičkou roku Ústeckého kraje, optimistka. Seniorka, která žije sama v menším teplickém bytě, je zvyklá se uskromnit.

Jak se vám teď daří?

Daří se mi dobře. Zase se můžeme víc mezi sebou scházet, tak jsem ráda. Každý čtvrtek si chodím zazpívat se svojí partičkou, pak si dáme jedno malé pivo. Chodíme i tancovat. I tam mě přemlouvají, ať zazpívám s hudebníky, tak jim ty tři, čtyři písničky dám. Už to sice není ono, ale ráda jim tu radost udělám a vlastně tím udělám radost i sobě.

Sledujete zvyšování cen energií, potravin, léků?

To víte, že to sleduji. Já osobně nevyhledávám prodejny podle slevových akcí, určitě si nezaškrtávám v letáku, abych tam hned jela. Prostě to, co potřebuji, tak si zajdu koupit do obchodu, který mám u domu nejblíž. Ale já toho moc nepotřebuju. Víte co, já už to nějak přečkám. Jsem zvyklá se uskromnit. Udělám si bramborové placičky, na kterých si pochutnám, a nic drahého nepotřebuji. Nedá se nic dělat.

Nemáte strach, že vám časem na zaplacení všeho potřebného nebude stačit důchod?

Bude mi stačit. Já jsem skromná osoba, takže z důchodu i něco ušetřím. Jsem od malička tak vychovaná.