Výstava Foto Klubu Zvonkohra Pocta životu

  •  

Studium fotografování pro seniory vskutku zralého věku klubovou formou vzniklo díky vstřícnosti, pochopení a obětavosti erudovaného, akčního fotografa Milana Stryji. Je nám skvělým lektorem. Ukončili jsme studium tří semestrů a pokračujeme. Zvládli jsme vysvětlování základů, principů a teorie úspěšného fotografování. Učíme se přemýšlet a připravovat si realizaci svého zamýšleného záměru, co a jak vyfotit. Příběh a myšlenka, o kterou se chceme podělit je na počátku. Pak je hledání a nacházení neobvyklých pohledů a úhlů záběru na obyčejné věci a příběhy života. A výsledné cvak …

Výstava Pocta životu je náš první „křest“, kdy chceme sobě samým, svým blízkým a veřejnosti ukázat, jak vidíme svět novými pohledy. Koukněte, jak se nám to daří. Chceme pokračovat, nacházet další dimenze světa kolem nás, zaznamenat je a sdílet.

Výstava je elegantním vyjádřením potěšení z našeho hledání a postupného nacházení, všichni autoři fotografií sdělili své osobní vyznání, je to Pocta životu. Ve zralém věku máme zajímavou motivaci k novým snahám a cílům. Chceme prožívat, nacházet další dimenze světa kolem nás. Bonusem je krásná společná práce a přátelství. Život je skvělý, stojí za to ho žít a objevovat další tajemství i kouzla. Výstava je přístupná od 10:00 do 18:00 hodin, v OC Galerie Teplice zhruba do poloviny února.

Helena Voctářová, Zvonkohra