Výplata penzí se šestkrát posune

  •  

Státní svátky mírně posunou termíny vyplácení důchodů v příštím roce hned šestkrát. Ve třech případech je penzisté dostanou později, než jsou zvyklí. Týká se to všech, kteří pobírají starobní, invalidní nebo pozůstalostní důchod. Prodleva ve výplatě důchodu se dá očekávat hned začátkem ledna.

Česká správa sociálního zabezpečení lidem, kteří dostávají důchod bezhotovostně na účet vždy 2. a 4. den v měsíci, připíše lednovou výplatu na jejich účty 4. ledna 2022, výjimečně ještě 5. ledna. „Jde o mimořádné opatření související s tím, že finanční prostředky určené pro výplaty důchodů v roce 2022 může Česká správa sociálního zabezpečení čerpat až 4. 1. V dalších měsících již bude ČSSZ zajišťovat výplaty důchodů běžným způsobem,“ uvedla sociální správa.

Důchody se vyplácejí vždy dopředu, a to v pravidelných měsíčních lhůtách. Výplatní termíny důchodů jsou sudé dny od 2. do 24. dne v měsíci. ČSSZ zajišťuje výplaty důchodů také do zařízení sociálních služeb, kde poskytují celoroční pobyty. Tam se důchody vyplácejí 15. den v měsíci.