Vyměňte si karty na autobus, ty TD Busu končí

  •  

Pokud cestujete linkovými autobusy, tak pozor. Karty vydané dopravcem BusLine, později přejmenovaná na TD Bus budou od 1. července neplatné.

„Karet vydaných společností BusLine je v Ústeckém kraji zhruba 14 tisíc, z toho 5 700 je užíváno aktivně. Celkem je v kraji všemi dopravci vydáno 85 tisíc karet a aktivně se používá zhruba polovina,“ říká tisková mluvčí z kanceláře hejtmana Magdalena Fraňková.

Časové kupóny přesahující datum 30. června v elektronické podobě už nekupujte a elektronické peněženky si nenabíjejte. Nahrané elektronické časové kupóny, které platí i po 1. červenci budou cestujícím od 17. června na informačních kancelářích převedeny na papírový doklad se zachováním doby platnosti.

Jestli se cestujícím vrátí peníze nahrané v elektronické peněžence, rozhodne krajské zastupitelstvo na svém jednání 24. června. „Ústecký kraj řeší možnost vrácení nevyužitých peněz, přesto doporučujeme zůstatek na kartě projezdit nebo ho využít k nákupu papírového časového kupónu,“ dodává Fraňková.