Výlet na Kounovské kamenné řady

  •  

Po mnoha letech jsme se vydaly na tajemné Kounovské kamenné řady. Sice letos nás zase ČD testovali v odolnosti. Vlak z Lovosic do Loun byl nahrazen autobusem. I přesto jsme všichni dojeli do Mutějovic v pořádku.Po krátké informaci jsme se vydali vzhůru po ŽTZ směr Kounovské řada.

Nejdříve jsme od odpočívadla  došli k význačnému kameni zvaného Gibbon. Potom jsme průběžně přešli přes kamenné řady až k druhému významnému kameni jménem Pegas. Od tohoto kamene vede ŽTZ ke kapličce sv. Vojtěcha. Tam jsme dorazili kolem poledne, a tak jsme všichni posvačili a po odpočinku jsme se rozdělili na dvě skupiny. Ta první vyrazila po turistické trase do Domoušic, tak aby stihli vlak v 13:39 hodin. V té druhé skupině nás zůstalo třináct, ale dvě turistky se nakonec rozhodly pro první variantu.

Ti co zbyli, pokračovali ke zřícenině Pravda. Já jsem nedošel, a pod Pravdou jsem s jednou turistkou pokračoval do Domoušic. Od rána bylo sice slunečno anebo alespoň jenom pod mrakem. Pak nás od kapličky sv. Vojtěcha pronásledovali přeháňky. Sice nám trička anebo deštníky trochu zmokly, ale za chvilku vše zase uschlo a byla pohoda. Dokonce i v restauraci jsme stihli se občerstvit. Ušli jsme celkem 10,5 km a domů jsme odjížděli v 15:39 hodin.

Klub českých turistů Litoměřice

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*