Vydávala se za kontrolu z pojišťovny a okradla seniory

  •  

Za kontrolku z pojišťovny se vydávala neznámá žena, která kolem poledne 6. prosince zazvonila u domu v Sokolské ulici v Roudnici nad Labem. Vydávala se za kontrolu z pojišťovny, a přitom vnikla do bytu devadesátiletých stařečků, s kterými začala ihned vyplňovat dotazníky.

„Po chvíli je požádala o klíče od domu s tím, že si musí dojít do auta pro razítko. V tomto okamžiku pravděpodobně vpustila do domu svého komplice. Po návratu jim chtěla doplatit 1000 korun jako přeplatek za léky, ale měla pouze 5000 korunovou bankovku a tu chtěla rozměnit. Poškození přinesli krabičku s penězi, ale drobné na rozměnění bankovky neměli. Neznámá žena jim řekla, že dojde rozměnit a ještě se vrátí. Stařečkové čekali marně, žena se nevrátila. A navíc po jejím odchodu zjistili, že jim zmizela i krabička s jejich celoživotními úsporami a zlaté šperky,“ popisuje událost Pavla Kofrová, tisková mluvčí KŘP Ústeckého kraje.

Neznámá ženština se neštítila okrást 90leté seniory, kterým způsobila škodu přesahující 100 tisíc korun.

„Chceme požádat případné svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali v roudnické Sokolské ulici a okolí a něčeho podezřelého si všimli, aby volali linku 158, popřípadě se dostavili na nejbližší policejní služebnu. Dle popisu měla být ve věku od 50 do 60let, zhruba 160cm vysoká, oblečena do šedohnědého ošacení a na hlavě měla mít tzv. kulich s bambulí,“ dodává policejní mluvčí.