Volby ovlivní pandemie koronaviru, lidé v karanténě odvolí Drive-in

  •  

Říjnové volby ovlivní pandemie koronaviru. Ve volebních místnostech budeme muset mít zakrytá ústa a nos a možnost volit budou mít i lidé v karanténě. Volit nové poslance se vydáme 8. a 9. října. V pátek budou voleb-ní místnosti otevřeny od 14:00 do 22:00 a v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin.

Lidé v karanténě budou mít možnost hlasovat Drive-in. Zvláštní stanoviště bude 6. října od 8:00 do 17:00 hodin v každém okresním městě. Přehled najdete zde.

Tam bude moci volič přijet autem a odevzdat hlas přímo z vozu. „Tímto způsobem ale mohou volit pouze lidé s koronavirem nebo karanténou. Na jiná infekční onemocnění se zákon nevztahuje,“ řekl mluvčí Ministerstva vnitra Ondřej Krátoška. Ve dnech 7. a 8. října objede zvláštní komise krajskou hygienickou stanicí uzavřené pobytové ústavy a 8. a 9. října navštíví voliče v karanténě doma.

V Ústeckém kraji zaregistrovalo kandidátky 17 politických subjektů. Kandidátku odevzdaly tradiční strany zastoupené ve sněmovně, jako například ČSSD, ANO, SPD, KSČM, koalice Spolu a STAN s Piráty. Ale i nová uskupení, jako je Tri-kolora nebo Přísaha Roberta Šlachty.

V našem regionu by se mohl odehrát pomyslný boj o premiérské křeslo. ANO v Ústeckém kraji nasadilo jako jedničku předsedu vlády Andreje Babiše a Piráti se Starosty Ivana Bartoše. Lídrem SPD je Jaroslav Foldyna, ČSSD Zdeněk Matouš, Trikolory Tereza Hyťhová, KSČM Jaroslav Komínek.

Mezi kandidáty z Ústeckého kraje budou v podzimních sněmovních volbách vybírat i Češi žijící v zahraničí.