Video: Senioři házeli šipkami, stříleli na koš a rozdali si to v disc golfu

  •  

Letošní ročník Mezinárodních sportovních her seniorů, které se vůbec poprvé konaly na území Ústeckého kraje, mají své vítěze. Prvenství si z dějiště her města Mostu odvezl tým seniorů z Ostravy. Vybojoval zlato mezi 161 účastníky, kteří zápolili v areálu střední školy ve Velebudicích.

Cílem seniorských her je propagace sportovních aktivit vhodných pro starší generaci a k posílení zdravého životního stylu. Tomu odpovídají i disciplíny, které poskytují možnost výkonu různým skupinám seniorů s přihlédnutím k jejich individuálním fyzickým a zdravotním předpokladům. Sportovní hry jsou součástí projektu Národní program ozdravění populace.

V Mostě senioři poměřili síly v deseti disciplínách, kterými byl Bollo-ball, Hod šipkami do terče, hod basketbalovým míčem na koš, střelba hokejkou na florbalovou branku, chůze na 800 metrů, Disc golg, Snack gol, hod kriketovým míčkem na cíl, pétanque a lukostřelba.

Účastníci her si pochvalovali sportoviště Střední školy technické ve Velebudicích, kde hry probíhaly, ale také zázemí, které škola poskytla, včetně ubytování a stravování. Sportovní hry, které pořádá Rada seniorů ČR, podpořil Ústecký kraj a město Most. „Všem, kteří se na hrách podíleli, patří velké poděkování. Obzvlášť Ústeckému kraji, městu Most, vedení školy i studentům. Jsme rádi, že se po dvouleté covidové odmlce mohly mezinárodní hry seniorů konečně uskutečnit,“ řekla šéfka Rady seniorů Lenka Desatová.

Mezinárodní sportovní hry seniorů se konaly popáté. Ze zahraničí se jich zúčastnil tým ze Slovenska.

Foto: Seniorské listy, Město Most