Více než třináct tisíc pro teplické MS Centrum

  •  

Více než osmdesát lidí z Teplic a okolí přišlo podpořit pacienty s roztroušenou sklerózou (RS). První březnovou sobotu se cvičením zapojili do sedmého ročníku 24hodinového Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Hlavním cílem MaRSu je motivovat nemocné k pravidelnému pohybu, který je důležitou součástí léčebného režimu. Z dobrovolných příspěvků vybrali částku 13 550 korun, které poputují na dovybavení nové tělocvičny pro pacienty s RS v teplickém MS Centru.

„Pravidelná péče o fyzickou i psychickou kondici je pro pacienty s RS naprosto zásadní. Pokud změní svůj životní styl, udrží se déle aktivní a zmírní příznaky nemoci,“ říká fyzioterapeutka teplického MS Centra Andrea Mareschová.

V Teplicích lidé cvičili čtyři hodiny v tělocvičně ZŠ Buzulucká. Pomocí telemostu se propojili se základnou v Praze, kde se tradičně cvičilo nepřetržitě 24 hodin. Organizátorem akce je Nadační fond IMPULS společně s organizací Roska Teplice a teplickým MS Centrem pro léčbu RS.

„Cvičili pacienti, jejich rodiny, přátelé, kolegové z práce, terapeuti i lékaři, zapojil se každý, kdo chtěl podpořit dobrou věc,“ uvádí předseda organizace Roska Teplice Vladimír Frühauf.

Do letošního maratonu se zapojilo 32 měst z celé republiky i zahraničí. V Česku žije více než 18 tisíc pacientů s RS, v Ústeckém kraji je to přes 1 000 nemocných.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*