Více než sedm stovek pacientů s covidem leží v nemocnicích v kraji

  •  

Situace v nemocnicích v Ústeckém kraji zůstává nadále vážná. Aktuálně je hospitalizovaných 751 pacientů, z toho je 150 na lůžkách jednotek intenzivní péče na umělé plicní ventilaci ECMO je z toho 80 pacientů. Jednotky intenzivní péče jsou obsazeny z 93% a standartní lůžka z 91%. Nemocnice jsou na hraně svých možností a průběžně vyčleňují další kapacity covidových lůžek.

Další covidová stanice vznikla v neděli v Ústí nad Labem, rozšíření se chystá i v Mostě. Od dnešního přijímá pacienty s covid-19 k následné péči i rumburská nemocnice.

Podle krajského koordinátora intenzivní péče Josefa Školy je potřeba rychle uvolňovat akutní lůžka, proto je nová kapacita v Rumburku dalším manipulačním prostorem a lůžka navíc.

V případě plných kapacit spádové nemocnice je řešený překlad pacienta nejprve v rámci Ústeckého kraje, pokud jej nelze zrealizovat, řeší se mezikrajský překlad v rámci republiky. Zatím bylo v rámci republiky přeloženo dvaadvacet pacientů. Možnost mezistátních překladů krajské nemocnice zatím nevyužila.

Aktualizovaná souhrnná data o očkování, kapacitě lůžek, obsazenosti lůžek či počtu nemocných v Ústeckém kraji najdete zde.