Veselá vdova Franze Lehára v Severočeském divadle

Severočeské divadlo uvede premiéru operety Veselá vdova. Titul, který navždy proslavil svého skladatele Franze Lehára. Kromě slavných melodií např. píseň „Vilja“ či „U Maxima jsem znám“ nabízí tato opereta něco v operetním repertoáru výjimečného – vtipné, svižné a uvěřitelné libreto.

Veselá vdova je opus, který obsahuje v krystalicky čisté podobě všechno, co k životu potřebuje každý člověk: trochu něhy, trochu rozmarů, hodně lásky, sem tam nějakou hádku, jak na oko, tak opravdickou – takovou, co čistí vzduch, dojetí, sentiment, ale hlavně humor. Premiéra se uskuteční 24. února od 17:00 hodin. Vstupné je od 100 do 400 korun.

Návrat Hanny Glavari (M.Katráková) a hraběte Danila (J.Kovacs / M.Bragagnolo) na ústecké jeviště proto jistě potěší nejen milovníky operetního žánru… Úžasná scéna a krásné kostýmy jsou z dílny výtvarnice Dany Haklové. Choreografie se ujal Jiří Pokorný. V režii Michala Lieberzeita a pod taktovkou dirigenta Miloše Formáčka / Milana Kaňáka účinkují sólisté, sbor, balet a orchestr Severočeského divadla.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*