Veselá vdova Franze Lehára v Severočeském divadle

  •  

Severočeské divadlo uvede premiéru operety Veselá vdova. Titul, který navždy proslavil svého skladatele Franze Lehára. Kromě slavných melodií např. píseň „Vilja“ či „U Maxima jsem znám“ nabízí tato opereta něco v operetním repertoáru výjimečného – vtipné, svižné a uvěřitelné libreto.

Veselá vdova je opus, který obsahuje v krystalicky čisté podobě všechno, co k životu potřebuje každý člověk: trochu něhy, trochu rozmarů, hodně lásky, sem tam nějakou hádku, jak na oko, tak opravdickou – takovou, co čistí vzduch, dojetí, sentiment, ale hlavně humor. Premiéra se uskuteční 24. února od 17:00 hodin. Vstupné je od 100 do 400 korun.

Návrat Hanny Glavari (M.Katráková) a hraběte Danila (J.Kovacs / M.Bragagnolo) na ústecké jeviště proto jistě potěší nejen milovníky operetního žánru… Úžasná scéna a krásné kostýmy jsou z dílny výtvarnice Dany Haklové. Choreografie se ujal Jiří Pokorný. V režii Michala Lieberzeita a pod taktovkou dirigenta Miloše Formáčka / Milana Kaňáka účinkují sólisté, sbor, balet a orchestr Severočeského divadla.