Vernisáž výstavy o morovém sloupu na Zámeckém náměstí bude už 12. dubna

  •  

Morový sloup Nejsvětější Trojice na Zámeckém náměstí slaví v letošním roce tří sté výročí svého dostavění.

Regionální muzeum v Teplicích zhotovilo k tomuto významnému výročí novou unikátní interaktivní expozici, která bude slavnostně otevřena v pátek 12. dubna v 14:00 hodin.

Den otevření nové expozice je symbolicky spojen se dnem podepsání smlouvy o jeho zhotovení sepsané mezi Františkem Karlem Clary-Aldringenem a Matyášem Bernardem Braunem neboť smlouva byla podepsána právě v pátek 12. dubna roku 1717. Exponáty v nové expozici představují první velké restaurování Morového sloupu v roce 1895, které bylo vedeno slavným architektem Friedrichem Ohmanem a další pikantní zajímavosti.

Nejvýznamnější architektonický prvek města Teplice nechal zhotovit roku 1719 tehdejší majitel teplického zámku František Clary-Aldringen jako poděkování, že se Teplicím vyhnula morová epidemie.

Výstava má poutavou interaktivní formu, na její výtvarné podobě se podílely mladé designérky Stázka Rainischová a Johana Hnízdilová, studentky ateliéru Grafický design II Fakulty umění a designu UJEP v Ústí nad Labem.

Výstava v malovaném sále teplického zámku bude přístupná od 13. dubna do 1. listopadu 2019, navštívit ji můžete od úterý do pátku od 12:00 do 17:00 hodin a o víkendech a svátcích od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 17:00 hodin.