VELKÁ FOTOGALERIE: Projděte se s námi po litoměřickém výstavišti a oslavte výročí republiky

  •  

Ještě v neděli můžete na litoměřickém výstavišti velkolepě oslavit výročí vzniku Československa. Vrátíte se zpět do roku 1918, díky řadě dobových exponátů.

Potkáte nejvýznamnější osobnost První republiky, prvního československého prezidenta T. G. Masaryka ve své kanceláři, se kterým se můžete i vyfotografovat a prohlédnout si, jaký měl denní program.

Prohlédnete si dva pokoje, které ukáží, jak velký rozdíl byl v roce 1918 mezi vysokou a nízkou třídou. Uvidíte, jak se tehdy slavily Vánoce, a zdobil vánoční stromek. Nechybí prvorepubliková škola, nemocnice, biograf, pánský klub nebo boxerský ring. Ochutnat můžete stylové menu, které spláchnete pivem nebo nealkem.

Dnes jste mohli vidět předání cen Krajské rady seniorů Senior art 2018 a v neděli proběhne předávání ocenění Udělení záslužných medailí Ústeckého kraje

Celým víkendem provází Vladimír Hron jako T. G. Masaryk a vstupné je po celou dobu konání akce zdarma. Před pavilonem NS na dobovém pódiu zažijete slavnostní ceremoniál a další zajímavý program i v neděli.

V neděli zahraje v 10:00, 12:00, 14:00, 15:00 hodin Doubravanka. V 11:00 proběhne předávání ocenění Udělení záslužných medailí Ústeckého kraje a v 13:00 Druhý Slavností ceremoniál. V 14:30 bude oficiální předání líp a slavnostní zasazení lípy určené pro Zahradu Čech. V 17:00 budou celé víkendové oslavy ukončeny.