Ve SPOLU proti samotě se těší na pikniky

  •  

Jaro už je v plném proudu a v teplickém dobrovolnickém centru SPOLU proti samotě se chystají na oblíbené pravidelné veřejné pikniky v Zámecké zahradě, které budou pořádat při dobrém počasí každou neděli od 23. května do 12. září. Vždy od 14:00 do 18:00 hodin.

Letošní novinkou je přesunutí času z dopoledne na odpoledne a přiblížení pikniku dění kolem koncertního pásma Malá Paříž za Zahradním domem. „Když jsme začínali pikniky pořádat v roce 2019, říkali jsme si, že ranní klid a zpěv ptáků je to nejhodnotnější, co na nich budou lidé vyhledávat. Nakonec jsme ale zjistili, že jestli na tuto akci chceme přilákat osamělé lidi, aby se začali seznamovat a zbavovat samoty, bude vhodné přesunout čas do doby, kdy je v Zámecké zahradě rušno a kulturní vyžití. Osamocení lidé mají totiž dost klidu doma. Pro méně pohyblivé budou připravená i kempingová křesílka a stolky. Chybět nebude ani stůl ke sdílení dobrot, které přinesou účastníci pikniku pro společné uďobávání,“ říká předseda spolku Robert Zauer.

Na neděli 1. srpna pak spolek plánuje druhý ročník akce „Česko jde SPOLU na piknik“, ve které vyzve lidi z celé České republiky, aby ve svém okolí uspořádali třeba jen rodinný piknik, přihlásili se předem k akci a překonali tak loňský český rekord v počtu pikniků v jeden den na území ČR. Loni se do celorepublikového piknikování zapojilo celkem 995 lidí na 49 místech po celé zemi a zapsali se tím do České knihy rekordů. Podařilo se tím krásně oslavit Mezinárodní den přátelství a šířit osvětu v oblasti pospolitosti. Letos pořadatelé očekávají zase o něco hojnější účast díky rozšíření povědomí o akci z loňska.

V Teplicích bude součástí pokusu o rekord nejen tradiční piknik, ale i koncert za Zahradním domem, jako poděkování všem dobrovolníkům a podporovatelům spolku SPOLU proti samotě.