Vánoce bez dluhů

  •  

O letošních Vánocích platí pravidlo na dárky si nepůjčovat dvojnásob. V současné době, kdy kvůli zdražování více šetříme, může být vypůjčení si peněz na vánoční dárky ještě více lákavé. Ale kde na dárky vzít, když peníze na ně odložené bylo nutno využít na vyšší ceny potravin a energií?

Opatrní by měli být senioři, kteří k nákupům dárků využívají internet. V současné době obchodníci nabízejí i nákupy bez peněz. Zákazník má možnost využít odložení platby, sjednání půjčky či pořízení úvěrové karty, ze které zboží zaplatí, před tím ale varuje Jiří Hadaš z Poradny při finanční tísni. „U všech těchto lákadel je nutno být obezřetný. Různé formy odkladu platby či rozdělení na několik částí s sebou nese nezbytnou otázku – když nemám na věc nyní, budu ji schopen zaplatit za měsíc,“ upozorňuje Jiří Hadaš.

Je nutné půjčovat si zrovna na dárky?

Proto buďte skeptičtí k „výhodným“ nabídkám různých finančních institucí. Přece nemá smysl splácet za několik dnů hojnosti ještě několik let poté. Drahé dary pro vnoučata šťastné Vánoce nezaručí. „Snažte se nepodlehnout tlaku obchodníků, kteří nabízejí vysoké slevy či „výhodné“ dárky. Využívejte ověřené e-shopy s dobrým hodnocením, a když už nějaké větší nákupy plánujete, tak k porovnání cen využívejte internetové srovnávače. Ty vám přehledně ukáží nejen ceny jinde, ale i zda je zboží skutečně zlevněno, jak obchodník tvrdí,“ radí Hadaš.

Pokud se přesto rozhodnete pro půjčku a dostanete do problémů se splácením, reagujte co nejdříve. Každé zpoždění totiž znamená další prodražení. Obraťte se odborníky, kteří vám pomohou obtížnou situaci správně řešit. Můžete využít bezplatnou Poradnu při finanční tísni na lince 800 722 722, které je zdarma či na telefonním čísle 411 135 203, e-mailem na adrese hadas@financnitisen.cz.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*