V Žatci jezdí Senior Taxi

Foto: pixabay.com
 •  

Mezi města, kde funguje služba Senior Taxi, se zařadil i  Žatec. „Taxi si senioři objednávají přes dispečink, kde musí nahlásit čas, kdy vůz potřebují, a  jméno s adresou. Kdo nebude  registrovaným  uživatelem Senior  Taxi,  tedy  nebude  mít platnou průkazku, tomu dispečink  vůz  neobjedná,“  říká  Tomáš Kassal ze žatecké radnice. V  současné  době  úřad  vydal zhruba dvě stě průkazek.

Taxi  pro  seniory  jezdí  ve všední  dny  od  7:00  do  17:00 a  je  určené  pro  občany  města i  jeho místních částí, kterým je 65 a   více let, a kteří si na Odboru  dopravně  správních  agend zajistí  průkazku.  Cena  za  jednu  jízdu  je  pro  seniora  30  Kč a  v  případě  jízdy  více  seniorů se o částku dělí. Se žadatelem  o dopravu  může  službu využít maximálně jedna osoba doprovodu. Na  provoz  služby  Senior Taxi  je  v žateckém rozpočtu připravena  částka  pět  set  tisíc korun.

1 komentář z V Žatci jezdí Senior Taxi

 1. Dobrý den,
  chtěla jsem se informovat – jak zařídit senior taxi pro své staré rodiče v Žatci.
  Děkuji

  • Službu může využívat osoba, která má vydán průkaz SeniorTaxi. O průkaz může na odboru dopravy požádat osoba, která dovršila 65 let věku a má trvalý pobyt ve městě Žatci a jeho místních částech. Průkaz SeniorTaxi je vydáván na základě předložení dokladu totožnosti, doložení jedné průkazové fotografie a uhrazení poplatku 20,- Kč.
   Průkaz je vydáván na Městském úřadu Žatec, odboru dopravně správních agend, třída Obránců míru 295, 438 01 Žatec (tel. 415 736 475). Službu může využít spolu s oprávněnou osobou jedna osoba doprovodu. Začátek a konec objednané cesty musí být na katastrálním území města Žatce a místních částí.
   Službu si pak lze objednat přes dispečink na telefonním čísle 415 710 295 na vrátnici domova pro seniory. Možnost objednání je stanovena na pracovní dny od 07.30 hod. do 11.00 hod.

Komentáře jsou uzavřeny.