V našem domově budou mít senioři dostatek pohodlí

  •  

Ústecká agentura zdravotní péče ACME buduje v Máchově ulici na ústeckém Střekově nový domov pro seniory. V současné době tam panuje čilý stavební ruch. Podle manažerky Šárky Doležalové půjde o domov rodinného typu, který bude nabízet maximální komfort.

Přiblížíte nám lokalitu, kde domov pro seniory vzniká?

Vhodnou budovu pro náš nový projekt jsme našli v klidné oblasti městské části Ústí nad Labem – Střekov. Jde o bezbariérový objekt, vybavený výtahem v klidné vilové čtvrti plné zeleně s nádherným výhledem.

Jak práce pokračují a už vás na cestě za novým domovem seniorů zaskočilo??

Všude po budově jsou vidět postupující stavební práce, a protože chceme dbát na maximální komfort, je naším cílem nic neuspěchat a vše kvalitně dokončit. Samozřejmě práce na rekonstrukci budovy odkrývaly spoustu nedostatků, se kterými jsme nepočítali, a které je potřeba kompletně předělat.

Komu je domov určen a jaký koncept bude mít?

Je určen seniorům na 65 let, pro které je složité nebo nereálné žít plnohodnotně a spokojeně ve vlastním domácím prostředí. Domov bude nabízet celoroční ubytování, stavování, ošetřovatelskou, zdravotní a sociální péči, fyzioterapii a chybět nebudou služby jako je kadeřník nebo pedikérka. Budeme disponovat šestnácti lůžky. Jeden pokoj bude třílůžkový, tři dvoulůžkové a ostatní jednolůžkové. Na každém pokoji bude plně vybavená bezbariérová koupelna a signalizační zařízení, kterým si může klient přivolat personál.

Kdo bude o klienty pečovat?

O klienty se budou starat pečovatelky a zdravotní péči budou poskytovat sestřičky z agentury domácí péče ACME. Pro komfort klientů bude do domova docházet praktický lékař a v jednání jsou i lékaři specializovaných ambulancí, jako je urolog, psychiatr nebo nutriční výživa.

Pociťujete už nyní zájem o pobyt u vás?

Ano, už nyní nám sami klienti či jejich rodinní příslušníci volají, informují se a chtějí podávat pobytové přihlášky. To ale zatím v současné době ještě není možné, ale už si vedeme seznam zájemců, které budeme včas kontaktovat a informovat.

 

ACME Domácí péče s.r.o.

Železničářská 908/24

400 03 Ústí nad Labem

Email: dolezalova@dsmachova.cz

Tel.: 774 410 714

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*