V Meziboří se slavily sté narozeniny

  •  

Krásné a úctyhodné 100. narozeniny oslavila paní Květoslava Hnídková. Paní Květoslava se narodila 9. března 1922 ve městě Lom. Dětství prožila za prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, mládí následně za okupace a 2. světové války. V osmnácti letech odjela k německým hranicím, kde začala pracovat jako přadlena. V litvínovském Benaru, později Schoeller, pracovala až do důchodu. V roce 1958 se přestěhovala na Meziboří.

Celoživotní vášní paní Květoslavy je hudba – šest let se učila hrát na klávesy, poté začala vystupovat se závodní hudbou dolu Kohinoor, se kterou měla možnost procestovat a poznat celé severní Čechy. Hrála na různých zábavách a akcích a jeden čas dokonce vystupovala i s vojenskou kapelou. Paní Květoslava je dodnes veselá dáma, která se těší dobrému zdraví a skvělé náladě.

K významnému jubileu přijel oslavenkyni do Domova sociálních služeb Meziboří osobně pogratulovat také hejtman Jan Schiller se svým náměstkem Jiřím Kulhánkem a vedoucí krajského odboru sociálních věcí Petrou Lafkovou.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*