V Kanapi ožívají písničky

Foto: Senior Teplice ilustr. obr.
  •  

Každé úterý se v teplickém Kanapi scházejí tepličtí senioři  SPCCH. Na programu jsou obvykle novinky, které se týkají výletů do přírody či návštěv zámků, galerií, divadelních představení a dalších akcí. V současné době také začíná výběr ze sedmi rekreačních pobytů. První bude květnový pobyt v Karlových Varech a uzavírá ho Silvestr ve Spáleném Poříčí.

V úterním Kanapi se ale také začínají oživovat písničky. Známé, méně známé i zapomenuté. Prostě po patnácté hodině se tady rozezní kytary, zacinkají zvonečky u tamburíny a zazní první tóny z úst seniorských zpěváků. Zpívá i ten, kdo si není jistý dokonalým hudebním sluchem, ale o tom to přece je! Umět se bavit a s úsměvem.

Minulé úterý se dva členové hudební skupinky rozhodli rozebírat význam slov každé písničky, neboť prý hlavně ty lidové v sobě skrývají mnoho lechtivého. A byla to pravda! Člověk by nevěřil, o čem naši předkové snili a jak šikovně zabalovali touhu a cudnost do „nevinného“ zpěvu.   „Kanapácký“ sbor má zatím osm zpěváčků, přidávají se další a další, a tak se pozvolna rodí i  heslo: „Kanapáci“ smích neztrácí! Souhlasíte, s tímto názvem? Kdo ano, tak přijďte v úterý mezi nás!

Věra Lukášková, SPCCH Teplice