V Jirkově se chystá velká událost. Oslava 105. narozenin

dav
  •  

Vřele, s úsměvem na tváři a velkým optimismem vítala paní Františka Votavová z jirkovského Městského ústavu sociálních služeb gratulanty, kteří jí přišli poblahopřát k jejím 104. narozeninám a letos se chystá začátkem června uskutečnit to samé k výročí jejích půlkulatin 105ti let.

„Je úžasné si uvědomit, že tato stále čilá, optimistická žena se narodila za vlády Františka Josefa I., pamatuje vznik první republiky, II. Světovou válku, komunismus a opět demokracii. V našem domově žije již 17 let,“ říká Blanka Koblicová z jirkovského domova.

Odpověď na obvyklou otázku, jak se dožít takového větu, mnohé potěší, má ráda sladké, maso a humor. „Jde o to, radovat se ze života a z maličkostí. Jsem věčná optimistka, i když samozřejmě nějaké chmury tu občas jsou. Tato doba určitě nejlepší nebyla, ale to se nedá nic dělat.“ Mezi její koníčky patří v době, kdy je to možné návštěva kulturních akcí v zařízení, povídání kávy a každodenní sledování zpráv v televizi.

Od každého bude chtít jen popřát zdraví, protože vše ostatní se dá koupit „I paní Votavová si jako mnozí z nás prodělala onemocnění covid -19, naštěstí s lehkým průběhem a v současné době je již plně očkovaná,“ dodává Blanka Koblicová. „Přejeme nejen jí, ale i všem ostatním v domovech hodně zdraví a pohody.“