V Duchcově se setkali obyvatelé zaniklých obcí

  •  

Setkání bývalých obyvatel Hrdlovky, Pokroku, Emmy a Liptic se letos uskutečnilo už nejspíš naposledy. Tradičního setkání se v Duchcově zúčastnilo přibližně šedesát lidí a z největší dálky dorazili z Českých Budějovic.

„Všichni jsme byli jako jedna velká rodina, všichni se znali, na rozdíl od života ve městě, kde někdy ani nevíte, kdo s vámi bydlí v jednom domě. Setkání jsou důležitá proto, aby vzpomínky nevybledly, aby se oživily, aby lidé měli k sobě blíž,“ říká organizátorka Marie Polívková.

Setkání s bývalými sousedy jsou pro oživení vzpomínek důležitá, lidé na těch zaniklých místech prožili velkou část života a rodili se tam celé generace.

„Pravidelná setkání se pořádala střídavě v Oseku a v Duchcově. Jenže nejstarší generace již mezi námi není a ta mladší se už potýká s různými zdravotními problémy, takže už chodí jen někdo. Proto jsme se rozhodli velká setkání už nepořádat a pořádat jen menší srazy v klubovně duchcovského červeného kříže nebo před pravidelnými tanečními odpoledni v Duchcově,“ dodává Marie Polívková, předsedkyně ČČK Duchcov.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*