V Děčíně bude jezdit další sociální automobil

  •  

Centrum sociálních služeb Děčín může nyní využívat nový vůz značky Dacia Dokker, který získala především díky štědrosti firem a jednotlivců z Ústeckého kraje. Slavnostní předání automobilu proběhlo za účasti zástupců děčínské organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Nový vůz zaměstnanci zařízení využijí v rámci poskytování sociálních služeb a při dalších podpůrných aktivitách.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu domovů či zařízení pečujících o seniory, děti nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“ řekl Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Centrum v Děčíně, které pomáhá seniorům, osobám se zdravotním hendikepem a lidem, kteří se ocitli v nouzi, obdrželo nový vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Děčínská organizace získala v celkovém pořadí již 793. automobil.

Na financování vozidla se podílelo zhruba 42 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.