V Chlumci oslavili Den seniorů

  •  

V chlumeckém kulturním domě se po dlouhé přestávce ovlivněné pandemií konala akce – Den seniorů. Všichni se těšili, že se i přes nějaká omezení mohli sejít a užít si svůj den.

„Pozvali jsme naše přední umělce Janu Bouškovou, Václava Vydru a Romana Skamene. Na poslední chvíli se omluvila Jana Boušková, která musela neodkladně na divadelní zkoušku. Václav Vydra musel změnit program a vyprávěl nám veselé historky o natáčení filmů. O tom co se dělo v zákulisí. O svém životě a hlavně o koních. Na otázky od diváků, které byly všeho druhu, odpovídal s úsměvem. Závěrem nám vyprávěl vtipy, které rozesmály celý sál i diváky, kteří měli pochmurnou náladu,“ popisuje návštěvu prvního hosta Zdeněk Balcar z Rady seniorů města Chlumec.

Dalším hostem byl Roman Skamene. Vybral si vyprávění o Tankovém praporu a veselé příhody, které se stali při natáčení. Vyprávěl i o životě. Na otázky, které dostával, odpovídal vtipně.  Vyprávěním vtipů všechny přítomné rozesmál.

Po odjezdu herců nastoupila oblíbená taneční a hudební kapela Old boys, která do Chlumce jezdí již několik let. „Škoda, že se nedalo vyhovět vše zájemcům o tuto kulturní akci. Do kulturního domu a na naše akce v Chlumci jezdí mnoho lidí ze širokého okolí. Je nám líto, že nemůžeme vyhovět pro kapacitu všem zájemcům. Věříme, že Chlumec bude stále populární svojí historií a kulturou pro všechny,“ dodává Zdeněk Balcar.