V Brné odhalili pamětní desky dvěma osobnostem města

Foto: usti-nad-labem.cz
  •  

Hned dvě pamětní desky významných osobností města slavnostně odhalili v Brné za doprovodu vystoupení dětí z místní  základní školy.

Na budově mateřské školy v Brné má pamětní desku Jaroslav Brodský, bývalý ředitel školy, vězeň komunistického režimu a zakladatel organizace K 231. V parčíku nad kapličkou byla odhalena pamětní deska generálu Jaroslavu Klemešovi, výsadkáři, který byl za války vysazen v Čechách.

„Svým životem, postoji a svými činy se stali vzorem pro všechny občany, vážíme si jich, jsme hrdi na to, že žili v našem městě,“ uvedla v projevu primátorka Věra Nechybová. Život a historický význam obou osobností připomněl ředitel Muzea města Ústí nad Labem Václav Houfek.

Žáci školy na obou slavnostních aktech zazpívali píseň Kde domov můj. A u budovy mateřské školy přidali oblíbenou Masarykovu píseň Ach synku, synku a přednesli své představy o tom, jaký bude svět za padesát let, a zarecitovali verše, které napsali spolu se svými rodiči.

„Odhalení desek byl spolu s primátorkou Věrou Nechybovou přítomen její náměstek Pavel Dufek, nový starosta Střekova Petr Vinš a místostarostka Aleša Kymličková, zástupci politických stran, státních institucí a veřejnosti. Kytice položily i dcera Jaroslava Brodského Vlasta Kožíšková a vnučka generála Klemeše Monika Stejskalová,“ doplnila mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.