Už chceme zase chodit na výlety

  •  

Zřejmě na poslední letošní organizovaný výlet jsme vyšli od železniční stanice Zahrádky v počtu 17 turistů po nedávno vyznačené cestě, vedoucí nejprve romantickým Pavlíniným údolím. Za osadou Nový Svět jsme vystoupili na Skleněný vrch (356 m), na jehož vrcholu je mnoho skalních útvarů. Posíleni svačinou jsme pokračovali do obce Kvítkov, před kterou jsme minuli stejnojmenný skalní hrad. Za obcí jsme si udělali druhou odbočku k barokní soše sv. Barbory, od které je krásný rozhled na Českolipsko.

Poslední odbočení nás čekalo u skalní vyhlídky Hanlův kámen a nepatrných zbytků Robečského hrádku. Pak už následoval jen sestup po Pekelných schodech k Dolnímu Pekelskému rybníku a konečná zastávka MHD v Dubici. Zde skončila oficiální část výletu. Vzhledem k dostatku času se však většina účastníků rozhodla prodloužit si trasu o 6 km navíc a vrátila se oblíbeným údolím Peklo do Zahrádek. Ostatní podle plánu odjeli busem do České Lípy.

Výlet byl původně zařazen do akce Dny zdraví 2020.Vzhledem k momentální problematické situaci se jej však z řad veřejnosti nezúčastnil nikdo. Itak jsme prožili krásný podzimní den a kromě krásných zážitků při pobytu na zdravém vzduchu si mnozí přinesli i plné tašky hub. Věříme, že „covidový stav“ nebude trvat dlouho, a do té doby nám zbývá chodit na výlety případně jen v malých skupinkách. Příroda, zvláště les, je nyní tím nejlepším lékem proti stresu a strachu.

Turisté z Litoměřic