Ústečtí senioři se nenudí

  •  

Na jaře si naši senioři mohli vybrat z mnoha nabízených akcí. Musím zmínit pravidelnou turistiku, týdenní pobyt v lázních Poděbradech, čtyři velmi zdařilé jednodenní výlety do Klášterce nad Ohří, Frýdlantu v Čechách, Kynžvartu a Veltrus – Mělníka. Všechny byly pro 57 osob a všechny se opravdu povedly. Konaly se také Krajské sportovní hry v Mostě – Velebudicích, kde byly od nás 2 družstva, kdy jedno u nich získalo druhé místo, což ještě nikdy v Ústí nad Labem nepamatujeme. Všichni na hřišti si zaslouží velkou pochvalu.

Pravidelně spolupracujeme se Severočeským divadlem, pořádáme sportovní odpoledne, za organizování vedoucí Školní družiny, na hřišti ZŠ Stříbrnická. Během jara proběhly i dvě odborné přednášky, které pro seniory zprostředkoval Magistrát města, na téma – Minerály a vitamíny a Voda a spánek pro zdraví seniora. Nechyběly ani oblíbené tanečky – Jarní a Májový. K tanci a poslechu hrál Ústecký výběr.

Celý půlrok jsme se nenudili. Teď ale chceme popřát všem krásné léto a v září se opět, na všechny členy, v restauraci Domu kultury, vždy v pondělí a úterý od 13:00 do 15:00 hodin, těší výbor spolku.

Jaroslava Vogelová, Spolek ústeckých seniorů