Ústecké divadlo uvede premiéru baletu

  •  

Severočeské divadlo uvede premiéru baletu Marná opatrnost aneb Špatně střežená dcera. Už název baletu slibuje, že bude komický – snad jeden z nejveselejších. Hudebně se dílo opírá o tehdy uznávaný skladatelský styl hudby k tanci. Má líbivé melodie, které jen podtrhují komičnost příběhu.

Vtipný příběh o lásce, která musí překonávat nemalé překážky, se rozehraje na jevišti Severočeského divadla v pátek 16. listopadu v 19:00 v režii a choreografii Jiřího Horáka. Asistentkou choreografa je Natalia Vasina. Scénu a kostýmy navrhl Aleš Valášek. Účinkuje balet a orchestr Severočeského divadla s dirigentem Janem Snítilem. Další reprízy baletu jsou 18. listopadu v 17:00 a 11. prosince v 19:00.

„Marná opatrnost byl jeden z prvních titulů, se kterým jsem se jako začínající sólista setkal. Tančil jsem roli Colase (někdy Kolina) ve dvou inscenacích – nejprve ve Státním, později Národním divadle v Brně. Taneční slovník mé choreografie vychází z klasického tance, autorem scény a kostýmů je Aleš Valášek, který posune francouzský venkov 18. století do 20. století. Současný baletní soubor ústeckého divadla disponuje charizmatickými sólisty s dobrou technikou i se smyslem pro humor,“ přibližuje choreograf Jiří Horák.

V hlavních rolích diváci uvidí ústřední trojice Lízy: Frederika Kvačáková / Olivia Lenssens , Kolase: Róbert Király / Salvador Sasot Sellart a Alana:  Lorenzo Colella / Roman Soviar spolu s herecko-taneční exhibicí matky Simony v podání Vladimíra Gončarova nebo Robertse Skujeniekse a její marné opatrnosti.