Ústecká knihovna se otevírá znovu veřejnosti

  •  

Severočeská vědecká knihovna po více než čtvrt roce, kdy musela být z důvodu nepříznivého vývoje epidemické situace uzavřena, opět otevírá. Čtenáři mohou všechna oddělení a pobočky knihovny začít znovu navštěvovat od pondělí 12. dubna.

„Do odvolání bude mít knihovna zkrácenou otevírací dobu, čtenáři se však v tomto ohledu žádného zásadnějšího omezení obávat nemusejí. Všechna oddělení i registrační pulty v obou hlavních budovách budou totiž v provozu každý všední den od 9.00 hodin. Pouze v úterý a ve čtvrtek bude otevírací doba prozatím zkrácena z obvyklých 18 na 15.30 hodin. Pobočky, až na tu v Neštěmicích, budou fungovat v obvyklé otevírací době,“ říká k obnovení provozu knihovny její ředitelka Jana Linhartová.

Čtenáři se po knihovně budou moci pohybovat pouze s řádně zakrytými dýchacími cestami, budou muset dodržovat bezpečné dvoumetrové rozestupy a respektovat omezení maximálního počtu osob v jednotlivých odděleních, jinak však budou moci využívat většinu běžných služeb včetně možnosti prezenčních výpůjček ve studovnách.

„Budeme se snažit, aby naše služby byly i přes určitá omezení co nejdostupnější, zároveň však čtenáře žádáme, aby se s ohledem na své zdraví a na zdraví knihovníků prozatím zdržovali v knihovně pouze po nezbytně nutnou dobu a v maximální možné míře se snažili využívat self-check a návratový automat,“ doplňuje Jana Linhartová.

Přednášky, besedy, semináře i pravidelné kurzy, které knihovna pořádá, budou zatím dál probíhat v prostředí online. Všechny důležité informace o otevírací době, provozu knihovny a akcích najdete na www.svkul.cz.