Ústecká knihovna hlásí: Výdejní okénka fungují téměř bez omezení

  •  

Čtenáři Severočeské vědecké knihovny mohou i přes zpřísněná opatření dále využívat výdejní okénka. Pro ty, kteří se k nim nemají možnost dostat, připravuje knihovna novou službu.

Takže si zájemci dál mohou v obou hlavních budovách knihovny i na všech jejích pobočkách vyzvedávat knihy, časopisy, filmy a další dokumenty, které si předem objednají přes čtenářské konto z online katalogu nebo prostřednictvím e-mailu.

Provozní doba okének v hlavních budovách knihovny zůstává stejná, čtenáři zde mohou své objednávky vyzvedávat každé pondělí a středu od 9.00 do 18.00 a zbylé všední dny od 9.00 do 15.30. Na většině poboček pak výdejní okénka fungují v běžné provozní době, pouze na pobočce Neštěmice bude z technických důvodů provoz okénka omezen na středeční odpoledne.

„K vracení výpůjček mohou čtenáři dále využívat návratový automat, který se nachází ve vědecké části knihovny v ulici Velká Hradební 45, případně nám mohou vypůjčené dokumenty zaslat poštou. Hromadné prodloužení výpůjčního období v tuto chvíli neplánujeme, a to především z důvodu velkého množství nových rezervací,“ vysvětluje ředitelka knihovny Jana Linhartová.

„V reakci na nedávné omezení volného pohybu jsme začali připravovat novou službu, díky které si dokumenty z našeho fondu budou moci půjčovat i čtenáři, kteří se za stávajících okolností k výdejním okénkům knihovny nedostanou, protože mají například trvalé bydliště v jiném okrese. Na tuto novinku se naši uživatelé mohou těšit nejpozději na začátku příštího týdne,“ slibuje Jana Linhartová.