Ústecká hromadná doprava má nový systém otevírání dveří

  •  

Dopravní podnik města Ústí nad Labem uvedl do provozu poptávkový systém otevírání dveří. Samoobslužný systém cestujícím umožní otevřít si pouze ty dveře, které chtějí využít pro nástup či výstup z vozidel MHD. V současné době je poptávkovým systémem vybaveno celkem 38 ze 75 autobusů a 50 ze 72 trolejbusů.

Tlačítka samoobslužného systému jsou umístěna vně vozidel v blízkosti dveří a jsou označena šipkami směřujícími od sebe. Uvnitř vozidel jsou umístěna na přídržných madlech a označena textem „DVEŘE“ nebo tlačítkem se šipkami směřujícími od sebe.

„Přínosem celého systému bude na jedné straně zrychlení odbavování cestujících, zvýšení tepelného komfortu, zejména v zimním období, kdy nebude docházet k otevírání všech dveří na méně frekventovaných zastávkách, kde nastupuje jen jeden cestující a dochází tak ke zbytečnému úniku tepla. Na druhé straně se pak z hlediska provozu sníží opotřebení dveřních mechanismů a s tím spojené náklady na jejich výměnu a údržbu,“ uvedl Libor Turek, výkonný ředitel společnosti.

Zavedením nového systému otevírání dveří zůstávají beze změny podmínky způsobu celodenního nástupu předními dveřmi u autobusových linek a nástupu předními dveřmi u trolejbusových linek, kde čas nástupu předními dveřmi je označen zeleným písmenem N u času odjezdu na jízdním řádu.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*