Unikátní a zábavné cvičení pro seniory v Teplicích

  •  

Cvičit a časem i předcvičovat začala energická paní Gabriela Hallerová hlavně proto, že se sama potřebovala hýbat. Pravidelné cvičení ji pomohlo od bolestí, které ji sužovaly a zároveň se naučila poslouchat své tělo a díky tomu zjistila, co je pro ni dobré a předává to i nyní, ve třiasedmdesáti letech, dál.

„V teplickém denním centru Kanape vedu kondiční cvičení na židlích a se židlemi. Inspirovala jsem se z cvičení pro lidi postižené civilizačními chorobami, ale místo vleže, jsem cviky upravila na židle,“ popisuje paní Hallerová.

Ta se ovšem nezabývá jen cvičením, ale třeba také masážemi, jógou prstů nebo bylinkářstvím. Další její aktivitou je pořádání zájezdů do Chorvatska na ostrov Cres, na kterých se samozřejmě mimo jiné i cvičí. Na zájezdy už dávno nejezdí jen senioři, ale jsou primárně určené pro ně.

„Všechno co dělám, mě baví a neustále se v tom vzdělávám. Tady v denním centru nejen, že cvičíme, ale zájemcům ukazuji i různé druhy ulevování si. Radím, co dělat, když se jim špatně dýchá. Učím lidi jak si pomoci, aniž by museli hned brát nějaké léky,“ dodává paní Hallerová.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*