Umělecká soutěž Senior Art 2020 zná své vítěze

ilustr. obr.
  •  

Sedmý ročník umělecké soutěže pro seniory z celého Ústeckého kraje Senior Art 2020 zná své vítěze. Soutěž každoročně vyhlašuje hejtman kraje Oldřich Bubeníček. Letošní ročník byl zaměřený na poezii a prózu. Téma bylo „Jak si udržet zdravý rozum a veselou mysl“.

Do sedmého ročníku přišlo dvacet literárních příspěvků, ze kterých odborná komise vybrala ty nejlepší. „Od počátku seniorům fandíme, máme i Poradní orgán hejtmana pro seniory, zdravotně postižené a handicapované sportovce. Proto je velká radost vidět, co dokáží,“ řekl k účastníkům letošního ročníku literární soutěže Senior Art hejtman Oldřich Bubeníček.

Výherci letošního ročníku Senior Art byli oceněni při příležitosti tradiční výstavy Zahrada Čech v Litoměřicích. Ocenění si vítězové převzali z rukou krajského radního Miroslava Andrta a ředitelky Zahrady Čech Michaely Mokré.

„Téma vybrané pro letošní rok je velmi aktuální. V těchto dnech si to musíme připomínat a neztrácet zdravý rozum a veselou mysl,“ řekl během předávání cen Miroslav Andrt a dodat, že odborná porota měla velkou práci vybrat ta nejzdařilejší díla.

V kategorii poezie zvítězila pětadevadesátiletá Anděla Karlíková z Mostu s dílem „Mým přátelům, narozeným v roce 1925“, na druhém místě skončila třiašedesátiletá Alice Urbanová z Ústí nad Labem s dílem „Šťastné morče“ a bronz získala osmdesátiletá Libuše Hybšová z Teplic za dílo „Korona“.

V kategorii próza zvítězil čtyřiašedesátiletý Vladimír Pospíchal z Oseku s dílem „Pionýři, pionýři, malované děti“, druhé místo získala dvaašedesátiletá Soňa Valušková z Chomutova s dílem „Jak si udržet zdravý rozum a veselou mysl“ a bronz dostala osmašedesátiletá Eva Jančová z Litoměřic za dílo „Biatlon“.