Týden seniorů v Děčíně

  •  

V Děčíně již po několikáté probíhal Týden seniorů od  3. do 9. října. Jako tradičně začal v pondělí 3. října plavbou lodí Bohemia po Labi. V letošním roce plula mimořádně až do Bad Schandau, kde se otočila. Senioři se sešli ve velkém počtu a mohli tak v hezkém počasí obdivovat krásy labského kaňonu.

Druhý den se nesl v podpoře zdraví turistickou vycházkou organizovanou organizací Senioři -školství . Dvacet osm seniorek se sešlo u autobusu na Jetřichovice. Ve slunečném a teplém počasí prošly obcí Všemily. První zastávka byla u skalní kaple, která byla  vytesána do skály již v 17. století a dodnes je dobře udržovaná. Další zajímavostí obce Všemily je skalní převis, jeden z největších v ČR, zpřístupněný asi před čtyřmi roky. V 18. století pod ním dokonce stávalo obytné stavení. Při průzkumu národního parku zde byly nalezeny artefakty již z doby pravěku.

Naše cesta pokračovala dále naučnou stezkou až do Srbské Kamenice podle řeky Kamenice. Ve zdejší restauraci všechny končily spokojeny u dobrého jídla a již se těší na další cesty po našem krásném okolí. Týden byl naplněn dalšími zajímavými akcemi v knihovně, muzeu, ZOO, klubu „Zlatý podzim“ i poradními besedami. Nechyběly ani dny otevřených dveří v sociálních službách.

Celý týden byl zakončen divadelními představeními. V sobotu komedií Zázračné cvičení v podání Metropolitního divadla z Prahy a největší zájem u seniorů byl o hudební vystoupení Chantal Poullain a jazzové trio Štěpána Markoviče. Poděkování patří soc. odboru magistrátu Děčín i ostatním zapojeným organizacím.

Helena Ryšavá, Senioři – školství OROS, Děčín