Turisté z Litoměřic se vydali na prohlídku zámku v Nelahozevsi

  •  

Na tento srpnový výlet  jsme tak trochu čekali deštivé počasí, ale hlavní déšť byl v noci z úterka na středu.  Ráno se nás překvapivě celkem sešlo 33 turistek a turistů.

Sice dvě turistky nakonec se vydaly na prohlídku zámku v Nelahozevsi, a tak nás na trasu vyrazilo 31 turistů. Z toho jeden byl mladík (asi vnouček) a z ostatních bylo osm mužů a zbytek ženy. Počasí nám přálo a tak po cestě, kde byla cyklostezka jsme se vydali od vlakové zastávky k Miřejovickému zdymadlu.Přešli jsme na druhou stranu a pokračovali jsme podél Vltavy do Veltruského parku.

Poblíž zámku jsme zašli na občerstvení do restaurace „Kravín“.Pomalou chůzi jsme si prošli blízké okolí Veltruského zámku, části parku a daňčí obory. Jako naschvál jsme nezahlédli ani jednoho daňka. Veltrusy jsme obešli krajem po MTZ až k Vltavě. Tam jsme šli většinou ve stínu korun stromů a po projití obce Lobeček jsme dorazili k mostu do Kralup.

Po celou dobu naší trasy se střídalo sluníčko s malými mráčky. Podél Vltavy byly pěkné výhledy na zámek v Nelahozevsi. Na trase jsme ušli necelých 11 km a v Kralupech nad Vltavou někteří turisté odjeli rychlíkem v 13:20 hod domů. A necelá  polovina došla do restaurace „Kohout“. Po obědě náš zbytek skupiny odjížděl v 14:23 hod domů.

Turisté z Litoměřic