Turisté z Krásné Lípy vydali brožuru, která připomíná sto let města

  •  

Krásnolipští turisté na podzim slaví 37 let své existence. Náplní klubu je vlastivědný pohyb v přírodě, údržba a obnova turistických tras a drobných krajinotvorných prvků. Dále provozuje dvě rozhledny, stará se o čtyři studánky, věnuje se drobné publikační činnosti a každoročně připravuje kolem čtyřiceti turistických výletů pro širokou veřejnost.

„V lednu je to Novoroční výstup na Vlčí horu a Nejsevernější zimní táboření v ČR, v červnu akce pro rodiny s dětmi Pohádkový les a v srpnu dálkové a turistické pochody Skalní hrádky Labských pískovců. Klub se aktivně podílí na celospolečenském životě města a připomíná si významná výročí,“ říká předseda klubu Václav Hieke.

K významným letošním výročím patří 100 let republiky a 130 let Klubu českých turistů. A všechny výše jmenované již tradiční akce si letošní významná výročí připomínají. Navíc krásnolipský odbor inicioval a následně byl oblastním výborem KČT Ústeckého kraje pověřen realizaci hlavní krajské připomínky a oslavy letošních událostí.  Pořadatelé připravili akci symbolicky na 8. květen jako Mezinárodní turistický sraz k 100 letům republiky a 130 letům turistiky.

„Program byl rozdělen do dvou částí. První byla věnována rekonstrukci historické události, která se stala před sto lety na zdejším nádraží, a jejími aktéry byli členové Rumburské vzpoury. Kulisu tvořil parní vlak z roku 1911. Dobovou atmosféru navodili uniformovaní vojáci a historicky odění civilisté. Při vzpomínce na popravené byla na nádraží odhalena pamětní deska, kterou zřídil Krásnolipský KČT. Významný bodem programu bylo vysazení lípy Republiky před nádražní budovou. Druhou část programu zajistili místní a zahraniční amatérské taneční soubory, pěvecký sbor, dechová hudba a flašinetář,“ popisuje průběh oslav Václav Hieke.

Každý účastník oslav dostal na památku klubem vydanou brožurku, která je obrazovým průřezem sta let města Krásné Lípy. Ve které si každý může připomenout historické události a porovnat, jak se město v průběhu sta let měnilo.

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*