Trojciferné narozeniny. „Sto svíček bych asi nesfoukla,“ smála se čerstvá jubilantka

  •  

Její životní příběh by vydal na knihu. Deset dekád, každá trochu jiná. Období krásná a šťastná, ale i roky smutné. Na Ukrajině prožila hrůzy II. světové války, modlila se za manžela bránícího Stalingrad, byla bezprostředním svědkem černobylské havárie.

To vše postupem času překonala, aby na první červnový pátek mohla oslavit nádherné životní jubileum. Vážení čtenáři, gratulujeme paní Mariji Jakusevičové k narozeninám s číslovkou sto.

V současné době nejstarší klientka kadaňského Domova pro seniory a zároveň nejstarší obyvatelka města Kadaně má dlouhověkost ve vínku. Jejích devět sourozenců, paní Marija byla třetí nejmladší, se také dožilo požehnaných let. Recept na sto a více roků ovšem stále vitální seniorka nezná.

„Vlastně jsem žila úplně obyčejný život. Jako všichni okolo. Rodina, práce, nic výjimečného,“ usmívá se skromně oslavenkyně. Kdysi zažité strasti již dnes bere s nadhledem. „Vždy jsem se snažila být v klidu. Proti osudu nelze moc bojovat,“ pokývne ještě a pozvedne sklenici k přípitku.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*