Toulavé body aneb rozchodíme civilky

  •  

Kdo by to do seniorů řekl? Žádní stařečkové a stařenky, co vzpomínají jaké to bylo, když měli hladké tváře a bujné kštice. Alespoň o těch z teplické základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami to vůbec neplatí. Oni si jen tak vyjedou na rekreační nebo rekondiční pobyt po vlastech českých a na místo, aby posedávali na lavičkách, tak hurá! A jde se na výlet.

Například v Sezimově ústí si vloni prohlédli město Tábor, vyrazili pěšky na Kozí hrádek, jejich pozornosti neunikla ani Benešova vila a rozhledna. Podtrženo a sečteno – dohromady 68 lidí ušlo 334 kilometrů.

A jak to bylo s polykači kilometrů na Pálavě? Představte si, že i když jedním z cílů byl i vinný sklípek, kde se zajisté nečepovala jen obyčejná voda, tak přesto během pětidenního pobytu nachodili 1 840 kilometrů.

Cesta vedla i do zahraničí – na Slovensko do Bojnic. Za pět dní si senioři prohlédli lázně, zámek, zoo, zavítali do Trenčianských Teplic a při zpáteční cestě pak v Čechách do Luhačovic. Celkem naši turisti

ušli 1 233 kilometrů. Stejně se činili účastníci pobytů i v Jetřichovicích. Takže… senioři mají za loňský rok zatím na kontě, co se týče pobytů,  6 613 kilometrů.       

Více informací o naší organizaci se dozvíte zde.    


Věra Lukášková, Svaz postižených civilizačními chorobami, okresní organizace Teplice. 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*