TIP: Týden v teplickém muzeu

  •  

Už ve středu 17. listopadu v 17:00 proběhne v místnosti pro návštěvníky teplického zámku beseda s autorem knihy Historie židovské kopané v Československu. Těšit se můžete na povídání se spisovatelem Lubomírem Králem je součástí 10. ročníku multižánrového festivalu židovské kultury, který pod názvem Teplický cimes pořádá Spolek Ulpan Teplice pod záštitou Velvyslanectví Státu Izrael v ČR.

Ve čtvrtek 18. listopadu se koná od 16:30 v Jízdárně teplického zámku komentovaná prohlídka výstavy Horizont barvy. Výstavou provede dvojice autorek Markéta Váradiová a Iva Kolorenčová, které prostřednictvím médií malby reflektují současnou podobu evropské krajiny v obrazech a trojrozměrných objektech. Oceňované umělkyně se vyjadřují pomocí tradičních, ale i současných technologií, kterými jsou termochromní a hydrochromní barvy.

V sobotu 20. listopadu od 14:00 do 19:00 se rovněž v Jízdárně teplického zámku uskuteční akce Živé Teplice v muzeu. Půjde o podzimní a komornější verzi letní sousedské slavnosti. Přijďte si užít odpoledne plné umění, krásných výrobků od lokálních tvůrců a dobrého jídla i pití. Se svými dětmi se přiučte novým věcem na jednom z workshopů a zaposlouchejte se do kytary Josefa Svobody i jedinečných textů známého písničkáře Jakuba Cermaque. Součástí akce bude komentovaná prohlídka právě probíhající výstavy Horizont barvy. Více na www.ziveteplice.cz.

Dle aktuálních nařízení vlády je nutné mít v muzeu nasazený respirátor a na všech akcích s více než 20 návštěvníky budou kontrolována platná potvrzení o očkování, prodělané nemoci nebo negativním testu.