TIP: Šaty inspirované cibulákem k vidění v Dubí

  •  

Zajděte si na výstavu kolekce šatů oděvní výtvarnice Evy Stolařové, která se koná v prostorách Domu porcelánu s modrou krví v Dubí.

Eva Stolařová v Dubí vystavuje svou kolekci Porcelánových šatů, kterou vytvořila u příležitosti 155. výročí Českého porcelánu. Tato kolekce oslavuje tradici výroby porcelánu s cibulovým vzorem, jehož je autorka velikou ctitelkou.

„Všechny šaty z dílny paní Stolařové, které si u nás prohlédnete, jsou ručně šité ze smetanově bílého žoržetu a jsou originálním dílem autorky. Symboly jsou na oděvy ručně malované, doplněné flitry a korálky a jejich výroba trvala několik desítek hodin,“ přibližuje Jana Tanzmannová z Městského informačního centra.

Autorka je módní návrhářka, performerka a oděvní výtvarnice z Teplic. Má dlouholeté zkušenosti s tvorbou divadelních kostýmů a tematických performancí. Od roku 2017 tvoří pod vlastní značkou EST. Intenzivně se věnuje vlastnoruční výrobě originálních šatů, extravagantních, ale také pro běžné nošení. Největší inspirací jsou pro ni historické události, významné osobnosti, značky s dlouholetou tradicí, také jakékoliv přírodní zajímavosti či zdánlivě obyčejné příběhy. Výstava je v Dubí k vidění až do 25. září.