Tip od vás: Ahoj, peciválové!

  •  

Ještěže máme na koho shazovat vinu (karanténa)! V pase nám od Vánoc přibylo pár centimetrů! Ve skříni se nám vždycky v noci cosi čarovného děje a ráno je nám malá blůzka, košile, kalhoty…no a nemáme co na sebe!

Kdo to způsobil? My ne, to covid 19! Ten hnusný virus může za naše oblé tvary! Stále sedíme doma a polykáme nejen přiblblé seriály, ale i bonbónky, buchty, špekáčky, slaninku…zaléváme to sladkou kávičkou, vínečkem, pivečkem…

Ale vážení peciválové, koukněte z okna! Jaro tu bude coby dup! A co si obléknete na sebe, když je vám všechno malé? To je řečí, že … Na mně už nezáleží! Co já z toho života mám, když se ani nemůžu pořádně najíst?

Podívejme se na to z druhé strany! Buďte trochu laskavější ke svému tělu a ulehčete kloubům, svému srdci, plicím, ledvinám, játrům,  střevám…Tolik  náhradních dílů doktoři ještě nemají, aby vás spravili jako ojeté auto!

Je tu však záchrana. Nebudeme ji nazývat dietou, ani půstem. Pojmenujeme ji: Nový životní styl aneb cesta k mládí. Je to jednoduché. Nemusíte nic počítat, nemusíte si odpírat sladkosti, jen k tomuto stylu potřebujete obyčejné hodinky.

Rozdělíte si 24 hodin na čas, kdy budete přijímat potravu a kdy ne. Osvědčený je režim 16/8.  Osm hodin můžete jíst a 16 hodin nebudete přijímat potravu. Pouze vodu a žádný alkohol.

Pokud odmítáte snídani, můžete sníst první jídlo třeba až v 11 hodin a poslední v 19 hodin. Ženy si oblíbily režim 14/10. To znamená, že 14 hodin pijí jen vodu a 10 hodin přijímají potravu. V době, kdy nejíte, si tělo snadněji sahá pro energii do tukových zásob. Proto je tento životní styl účinný. Vyzkoušejte to! Možná nezhubnete, ale hlavně neztloustnete!  A o tom to je!

Věra Lukášková ZO SPCCH, Teplice