Taxík Maxík v loňském roce svezl více než dvanáct set seniorů

  •  

Již třetím rokem mohou ústečtí senioři a handicapované osoby využívat přepravní služby TAXÍK MAXÍK za účelem návštěv zdravotnických zařízení, lékařů, úřadů, ale i nákupů a za zábavou. Za vznikem této služby stojí spolupráce města s Pečovatelskou službou Ústí nad Labem, Nadací Charty 77 a sítí lékáren Dr. Max. Během roku 2022 Taxík Maxík najel 16 203 km a přepravil cellem 1671 osob (z toho 1207 seniorů). Nejčastějším cílem přepravy byla zdravotnická zařízení, zejména EUC klinika a nemocnice. Občas lidé využili přepravu do banky, na poštu či na nákup.

Taxík Maxík byl maximálně vytížen v době mezi osmou a třináctou hodinou. Ohlasy od občanů jsou kladné, rádi se vrací a službu využívají opakovaně. O zvýhodněnou přepravní službu je velký zájem nejen
z řad ústeckých občanů. Ozývají se i občané z okolních obcí s žádostí o přepravu, avšak v současné době je tato služba poskytována pouze občanům s trvalým bydlištěm na území města Ústí nad Labem.

Bílo-žlutý taxík je možné objednat v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hodin na telefonním čísle 702 192 417 (nejméně jeden den před plánovanou přepravou). Služba je určena občanům s trvalým bydlištěm na území města Ústí nad Labem, kteří  jsou starší 67 let nebo držitelé průkazů ZTP či ZTP/P. Přepravní služba je poskytována výhradně na území statutárního města Ústí nad Labem. Cena přepravní služby je stanovena na 60 Kč za jednu jízdu a osobu. Pokud klienta doprovází další osoba (jako doprovod), hradí tato osoba 30 Kč za jednu jízdu. Pro osoby s průkazem ZTP/P má doprovázející osoba přepravu zdarma.Cena za přepravu je hrazena v hotovosti řidiči před započetím jízdy. Řidič je povinen vystavit účtenku.