Svátek seniorů nabídl písně Karla Gotta

  •  

V ústeckém kulturním domě se slavil Den seniorů. Součástí bohatého programu bylo i vystoupení malých tanečnic nebo vyhlášení vítězů soutěže Ústecký sen Art 2023. Díla soutěžící seniorů byla vystavena v předsálí. Úvodem všechny přivítala předsedkyně rady seniorů města Ústí nad Labem Květoslava Čelišová, která zároveň ocenila práci Mileny Černé pro osoby se zdravotním postižením a za dlouholetou činnost v organizacích Svazu tělesně postižených v České republice.

Seniory přišlo pozdravit i vedení města, primátor Petr Nedvědický a jeho náměstci Věra Nechybová a Tomáš Vlach. „Chci poděkovat radě seniorů, která se v našem městě o vše stará a popřát vám, abyste si užili dnešní odpoledne a nejen to, ale abyste se tu i nadále setkávali pravidelně při svých aktivitách,“ řekl Petr Nedvědický. Akci moderovala tradičně Alena Skalová. K tanci a poslechu hrála oblíbená hudební skupina OLI a speciálním hostem byl zpěvák Ondřej Provazník s písněmi Karla Gotta.

Součástí bylo také vyhlášení výsledků a předání ocenění Sen Art. Ve výtvarné soutěži obsadila první místo Drahomíra Mizurová, vítězem literární soutěže byl Jiří Ort. Porota ocenila za nejlepší fotografii Ludmilu Husákovou a vítězství v ruční tvorbě získala Stanislava Kislingerová.

Kompletní výsledky soutěže:

Výtvarná soutěž: 1. Drahomíra Mizunová, 2. Zdeňka Malá, 3. Marcela Šírlová

Literární soutěž: 1. Jiří Ort, 2. Jaroslav Puchta, 3. Alice Urbanová

Fotografická soutěž: 1. Ludmila Husáková, 2. Ladislav Šimko, 3. Marie Křížová

Rukodělná: 1. Stanislava Kislingerová, 2. Ivana Berousková, 3. Ludmila Hodková