Stromy života: Putovní výstava z Bystřan

  •  

Jedinečný projekt, nádherný výsledek. Do kadaňského Domova pro seniory doputovala výtvarná expozice spřáteleného Domova důchodců a její zhlédnutí rozhodně stojí za to. Prezentované Stromy života mapují bytí a jednotlivé či přelomové životní etapy seniorů z Bystřan.

Na zpracovaných dílech můžeme prostřednictvím umně zakomponovaných fotografií, z převážné části černobílých, obdivovat mladý půvab a svěží krásu dnešních babiček a prababiček, mužnost a sílu pánů o několik generací starších či atmosféru časů dávno uplynulých.

„Celý projekt vznikl ve spolupráci se seniorským zařízením v Drážďanech. V průběhu jednoho roku tak spatřilo světlo světa dvacet velkoformátových vzpomínkových desek, na jejichž obsahu se velkou měrou podíleli nejen naši klienti a zaměstnanci, ale také jejich příbuzní a blízcí,“ představuje výstavu při kadaňské vernisáži ergoterapeutka z bystřanského Domova Hana Daňková, „zde vystavené Stromy života jsou pouze dalším dílkem naší práce v oblasti reminiscenční terapie. V minulosti jsme tvořili vzpomínková alba, kufry, stávající Stromy jsou novou variací na dané téma.“

Chcete se na vlastní oči přesvědčit o pravdivosti výše popsaného? Přijďte se sami podívat, bystřanský projekt pobude v Kadani do konce května.

Zdeněk Moravec, MěSSS Kadaň, Domov pro seniory