Sportovní sen: Šipkařské kovy letí do Kadaně

  •  

Týmové zlato, individuální prvenství mezi muži, stříbro a bronz pro dámy. Na dvanáctý ročník mezidomovního šipkařského turnaje v Libochovicích kadaňští senioři jen tak nezapomenou.

V silné konkurenci devíti převážně mužských týmů nenašlo smíšené družstvo z Domova pro seniory v Kadanipřemožitele, pomyslnou třešničkou na sportovním dortu pak byla kompletní medailová sada pro jednotlivce. „Když jsme před zahájením turnaje viděly okolní osazení, říkaly jsme si, že to nemůže dobře dopadnout,“ dělí se o dojmy úspěšné ženy, „štěstí nám ale přálo. Létalo to na správná místa a konečný výsledek je fantastický.“

Skvělý výkon pak podpořila ještě čtvrtá příčka mezi doprovody. „Bramborová medaile. V poměru k ostatním nic moc, mám se co učit,“ směje se Soňa, která tým do Libochovic doprovázela. Jestli dobrá forma Kadaňským vydrží, ukáží následující dny. Zanedlouho totiž obdobné klání proběhne na domácí půdě, nicméně v desetileté historii jeho konání pořádající tým vyhrát nedokázal. Tak že by to letos konečně vyšlo?

Zdeněk Moravec, MěSSS Kadaň, Domov pro seniory