Spolek aktivních seniorů se opravdu nenudí

  •  

Jsme staronový Spolek aktivních seniorů v Ústí nad Labem. Staronový proto, že jsem byla v únoru letošního roku zvolena předsedkyní spolku po paní Aleně Pechové, která laťku nasadila skutečně vysoko. Takže jsme se s vervou se staronovým výborem pustili do práce. Vydali jsme rámcový informační zpravodaj na celý rok s rozpisem akcí, ale postupem doby jsme začali přidávat další a další akce. Já jsem vytvořila webové stránky, aby členové byli informováni o akcích, které se konají nebo budou konat, ale máme i velkou fotogalerii, aby si mohli zavzpomínat na hezké chvilky strávené v kolektivu.

Hned v únoru se naše členka paní Dana Judlová úspěšně zúčastnila akce Přeplav si svůj La Manche. První, a hned zahraniční dovolená, byla do Maďarských lázní Hevíz, které se zúčastnilo celkem 31 seniorů. I když nám počasí nepřálo, ale i tak se pobyt vyvedl. Účastníci i účastnice se natolik skamarádili, že jedna šikulka založila na whatsapu skupinu, kde si stále píšeme, informujeme se navzájem o různých akcích, které podnikáme a jsme stále v kontaktu.

Všech našich akcí se samozřejmě mohou účastnit i členové dalších ústeckých klubů seniorů – například členové klubu STP MO 7 z Neštěmic, ale také členové Spolku ústeckých seniorů. Je to pro všechny zájemce větší možnost výběru akcí, které jim vyhovují a zajímají je.

V květnu proběhla akce Hasič Petrovice, kde účastníci spolku byli poučeni profesionálními hasiči o rizicích spojených s nebezpečím požáru, byla jim předvedena technika a dokonce si sami mohli zkusit hasit požár. A na konec bylo grilování, výborné klobásky, pivečko, vínečko, kávička, zákusek, hudba. Prostě báječný den.

Mimo informační leták jsme začali podnikat i různé jednodenní akce v dosahu vlakového spojení, protože vzhledem ke vzrůstajícím cenám za dopravu je toto možnost trochu ušetřit náklady. Takže první výlet vlakem byl do Stáčírny Bílinské kyselky, kde nám dal odborný a velmi zajímavý a poučný výklad pan Karel Bašta.

A to byl jen začátek našich vlakových výletů. Následovaly Litoměřice – Dílnička výroby ručního papíru a Muzeum křišťálový dotek. Expozice je naprosto úchvatná a výklad o vzniku této unikátní expozice autentických otisků rukou slavných osobností ve formě českého křišťálu, která je jedinou svého druhu na světě doprovodil velmi zajímavým výkladem otec vynálezce pan Hunat. Obě akce měly velký úspěch, proto se začaly plánovat další vlakové výlety. Mezitím jsme si udělali výlet na Königstein na Den dobývání pevnosti Švédy. A přišla iniciativa od účastníků, abychom realizovali i Vánoční Königstein.

Mimo tyto všechny akce ještě naši členové mohou navštěvovat divadelní představení – v prvním pololetí již proběhly tři a plánujeme na druhé pololetí opět pokračovat ve spolupráci se Severočeským divadlem Ústí nad Labem. Takže vzhůru do druhého pololetí a dalšími akcemi

Ludmila Husáková, Spolek aktivních seniorů