Smutná statistika z Ústí, další sražení chodci

  •  

Dalších šest sražených chodců během posledních dvou dnů. To je varující statistika ústeckých policistů. K pěti z těchto nehod došlo na přechodech pro chodce, ve dvou případech byli účastníky nezletilé děti, dvakrát chodci senioři.

„Bohužel došlo v krajském městě během pondělí a úterý k dalším šesti střetům aut s chodci, kteří museli vyhledat lékařské ošetření, minimálně jedno zranění je vážné,“ říká policejní mluvčí Daniel Vítek.

Často za nehody může i špatný stav vozidla, téměř nefunkční stěrače nebo nevěnování se řízení. Nutné je i důsledné používání reflexních prvků a nezbytné je se také vždy řádně rozhlédnout na obě strany a to i v místech, kde je provoz řízen semafory.  „Důležité je rozhlížet se vlevo, vpravo a ještě jednou vlevo nejen před vstupem na komunikaci, ale během celé doby jejího přecházení! Snažte se navázat oční kontakt s řidičem, abyste si byli jisti, že vás vidí. Chodci nejsou nijak chráněni a měli by si uvědomit, že střet s autem může mít i fatální následky,“ upozorňuje mluvčí policie.

Ústečtí policisté zároveň v rizikových lokalitách například v ulicích Sociální péče nebo Malátova, ale i na dalších místech maximálně navýší počet hlídek. Ve vytipovaných rizikových lokalitách budou oslovovat chodce a připomínat jim, jak správně přecházet a dbát o svou bezpečnost.