Silvestr v Domově důchodců Čížkovice

  •  

Rozloučení se starým rokem a přivítání roku nového proběhlo v Domově důchodců Čížkovice v pátek 28. prosince 2018. Silvestrovská výzdoba plná třásní, balónků a barevné výzdoby připomínala nastávající bujaré oslavy. Čtyřiatřicet uživatelů se ve dvě hodiny odpoledne sešlo v jídelně v prvním patře. Na uvítanou jim bylo přineseno menší sladké pohoštění ve formě vánočního cukroví, vánočky, čaje a kávy s mlékem.

Pro všechny zúčastněné byl velkým překvapením pan Feikl, který celé silvestrovské odpoledne zpříjemnil hrou na harmoniku a zpíváním známých lidových písní. Ve tři hodiny nastala dlouho očekávaná chvíle. Utichly tóny harmoniky a nastalo odpočítávání.

Přivítání nového roku 2019 započalo výstřelem zlatých konfet a lahví šampaňského. Během rozdávání přípitku zazněl proslov, který zrekapituloval rok 2018 a zároveň popřál do roku nového 2019 mnoho spokojených chvil, pohody a hlavně všem pevné zdraví. Cinkání skleniček potvrdila zaznělá slova. Rozdaly se chlebíčky a za zvuků harmoniky pokračovala volná zábava plná zpěvu, tance a povídání.

Uživatelé si odpoledne užili, což bylo možné spatřit na mnoha usměvavých tvářích, s jiskrou v očích. Bujaré odpoledne se pomalu chýlilo ke svému závěru. A jak se říká: „V nejlepším je třeba skončit.“ Dozněly zvuky harmoniky a za velkého potlesku pro pana harmonikáře se uživatelé plní zážitků pomalu rozcházeli do svých pokojů. Spokojené a usměvavé tváře dosvědčovaly, že si uživatelé celé odpoledne příjemně užili.

Michaela Hrnčířová, Domov důchodců Čížkovice