Seniory zajímá kultura

  •  

Letos od února jezdili senioři z Děčína každý měsíc do Teplic. Skupinky v počtu třiceti až čtyřiceti navštěvovali vždy dopoledne generální zkoušky Severočeské filharmonie v Kulturním domě. Celkem pět koncertů od různých českých i světových skladatelů. Krásně jsme si užívali tóny nádherné hudby. Jeden koncert byl zvláštní. Orchestr dirigovali tři studenti pražské konservatoře. Byla to jejich závěrečná zkouška.

Odpoledne jsme využívali k poznávání krás Teplic. V březnu naše cesta vedla k zámku a do muzea. V dubnu celá skupina dvaceti osob vystoupala na Doubravku. Počasí nám přálo. Na Teplice a okolí byly krásné výhledy. Květnové odpoledne bylo věnováno poznávání vodotrysků v lázeňském parku, prohlíželi jsme si staré i novodobé fontány a prameny. Průvodkyní nám byla bývalá žákyně naší kolegyně, paní Květa Novotná s kamarádkou. Oběma moc děkujeme za krásný výklad, provedení Teplicemi i za zaslané fotografie.

Naše poděkování patří panu řediteli, vedení i celému orchestru Severočeské filharmonie za umožnění návštěv generálních zkoušek. Za nádherné zážitky při poslechu vážné hudby.

Helena Ryšavá, Senioři školství OROS, Děčín

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*