Seniorská obálka pomáhá už pět let

  •  

Projekt Seniorská obálka pomáhá už pět let. Práci záchranářům usnadní tiskopis, ve kterém senioři vyplní informace o tom, kterými nemocemi či alergiemi trpí a jaké berou léky, včetně kontaktů na jejich blízké a připevní ho na viditelné místo, například na lednici nebo vchodové dveře. V případě zdravotních komplikací pak může usnadnit záchranářům práci a výrazně zvýšit šanci na přežití. „Často se stává, že senior, ke kterému přijedeme, už není schopný komunikovat, nebo si zcela nepamatuje, s čím se léčí a jaké léky užívá,“ přiblížil mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Kromě klasické verze existuje i Mini obálka, která se díky rozměrům necelých 8×10 centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, člověk se zdravotním postižením či omezením nebo řidič ji tak může mít neustále při sobě.

Seniorské obálky získáte na svém městském či obecním úřadě, u poskytovatelů sociálních a zdravotnických služeb, v knihovnách či seniorských klubech. Ke stažení zdarma je i na webu https://www.kr-ustecky.cz/seniorska-obalka/ds-100509/p1=233408.