Seniorky Domova důchodců Čížkovice navštívily výstavu kaktusů

  •  

Seniorky Domova důchodců Čížkovice navštívily zámek Libochovice, kde se konala již 58. výstava kaktusů a sukulentů Klubu pěstitelů kaktusů a sukulentů z Roudnice nad Labem.

Výstava probíhala v prostorách zámeckého parku, kde jsou v místním skleníku pro klub vyhovující podmínky pro vystavování. Dámy obdivovaly jak místní zámecký park s krásnou fontánou, tak i volně pohybující se zámecké pávy. Největší radost a zážitek měly z výstavy kaktusů a hezky udržovaného skleníku.

Při příchodu do skleníku nevěděly, kam dříve se podívat. Z rozličných tvarů, velikostí i barev nádherně rozkvetlých kaktusů, a i sukulentů, přecházel zrak. Seniorky se díky výkladu dověděly mnoho informací o klubu, o pěstování kaktusů a sukulentů, nebo i o zvláštnostech roubování. Dověděly se také, že pro tento klub je pořádání výstav důležité a zásadní. Finance získané pořádáním výstav slouží na provoz klubu, nájmy prostor, či na nákup pomůcek.

Protože se dámy do rozhovoru s pěstiteli aktivně zapojily, pořadatelé výstavy byli tak hodní, že jedna z největších obdivovatelek dostala na památku kaktus zdarma. Byla velmi nadšená a dojatá zároveň. Aby klub i přes tento dar podpořily, další kaktusy si ještě po prohlídce dokoupily. Jelikož bylo nádherné, slunečné počasí, seniorky se šly po výstavě občerstvit do nedaleké kavárny. Objednaly si kávu se zákuskem a sklenici vynikající domácí citronády. Toto výtečné občerstvení přišlo všem dámám vhod a k chuti. Moc si pochutnaly.

Poté se vrátily zpět do domova a po cestě diskutovaly o krásně stráveném dni a zážitcích spojených s touto výstavou.

Michaela Hrnčířová, Domov důchodců Čížkovice